Stomatologia

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania  dotyczące opieki stomatologicznej.

Jak często powinno się odwiedzić dentystę?

 Każdy pacjent  powinien odwiedzić dentystę co sześć miesięcy. Powinien wykonać u higienistki   czyszczenie kamienia nazębnego co najmniej dwa razy w roku. Obszarem naszego zainteresowania  są zdrowie dziąseł i zębów. Nasi lekarze diagnozują w kierunku objawów raka jamy ustnej, które wykryte na wczesnym etapie daje 90% odsetek wyleczeń.

W jakim wieku dzieci powinny zgłosić się do dentysty?

Ogólnie zaleca się, żeby dziecko pojawiło się u dentysty w ciągu jednego do sześciu miesięcy po pojawieniu się pierwszego zęba u dziecka. Wskazane jest aby pierwsza wizyta odbyła się jak najszybciej tak aby dziecko przyzwyczaiło się do przedmiotów i dźwięków praktyce stomatologicznej. Konieczne jest, aby rodzice od początku edukowali dziecko w zakresie higieny  jamy ustnej tak, aby u dziecka rozwinęły się  dobre nawyki. 

Czy wybielanie zębów powodują szkody?

Jest bardzo ważne aby wybielanie zębów wykonywała osoba z uprawnieniami stomatologa gdyż tylko wtedy wybielanie jest bezpieczne. W Stomatologii 24H Sobieskiego oferujemy wybielanie zarówno w domu jak i na fotelu dentysty. Oba procesy są szczegółowo wyjaśniane. 

Czy wizyta u dentysty boli?

Współczesna stomatologia rozwinęła metody w zakresie uśmierzania bólu. Zdajemy sobie sprawę, ludzie mają prawdziwą fobię z powodu dźwięków, zapachów stomatologicznych z ich dzieciństwa. Dążymy do zmiany postrzegania leczenia stomatologicznego  dzięki doświadczeniu i opiece nad pacjentem w Stomatologia24H Sobieskiego. 

Kiedy muszę zapisać się na wizytę do periodontologia.  

 Stomatolog jest specjalistą, który zajmuje się leczeniem chorób dziąseł. Jeśli masz obrzęk lub krwawienie dziąseł, nieświeży oddech i / lub ruchome zęby dentysta powinien zalecić wizytę u specjalisty periodontologia który oceni stan przyzębia i określi dotknięte chorobą obszary . Periodontologia ściśle współpracuje z higienistka, który trzeba będzie regularnie odwiedzać.

Czym są implanty?

Implanty dentystyczne to umieszczone w zdrowej kości śruby z tytany na której można umieścić koronę protetyczną.  Można odbudować pojedynczy ząb lub kilka zębów, poprzez mocowanie w zdrowej kości za pomocą śruby tytanu. Jest to świetne stałe rozwiązanie brakujących zębów. Implanty mogą być zakładane tylko u pacjentów powyżej 18 lat, niepalących którzy są w dobrym stanie zdrowia.

Najczęściej zadawane pytania o ortodoncji

Dlaczego muszę ortodoncja?

 Dentysta może skierować pacjenta do leczenia ortodontycznego z różnych powodów: stłoczenia, zbyt dużych odstępów między zębami, nieprawidłowego profilu, po urazie, z powodu brakujących zębów lub zgryzu krzyżowego. Wspólną cechą leczenia jest to, że aparat musi zęby przenieść we właściwą pozycje. 

Kto może być leczone za pomocą aparatu ortodontycznego?

Leczenia ortodontycznego można dokonywać w każdym wieku. Leczenie jest najbardziej skuteczne, gdy prowadzane jest u dzieci, których zęby i kości aktywnie rosną. W ostatnich latach nastąpił duży wzrost leczonych dorosłych.

Dlaczego ważne jest aby to specjalista ortodoncji podejmował leczenie ortodontyczne?

Specjalista ortodonta podczas realizacji specjalizacji przechodzi kompleksowe szkolenie z zakresu ortodoncji dlatego jest najlepszą osobą, aby leczenie było zgodne ze sztuką lekarską i aby osiągnąć trwałe rezultaty. Prawidłowo ustawione zęby są łatwiejsze do czyszczenia poza tym, że dają piękny uśmiech.

Co stanie będzie się działo na pierwszej ortodontycznej wizycie?  

Pierwsza wizyta trwa około 30 minut. Aparat ortodontyczny nie zostanie założony na tej wizycie.  Będziemy oceniać oceniać problemy zdrowotne w zakresie leczenia ortodontycznego oraz omówimy plan leczenia ortodontycznego. Weźmiemy pod uwagę twoje  problemy stomatologiczne i higienę jamy ustnej. Dla tych, którzy są gotowi do natychmiastowego leczenia umówimy na wizytę w celu wykonania modeli diagnostycznych, fotografii i ewentualnie wykonamy zdjęcia rentgenowskie. 

Jakie są różne rodzaje aparaty ortodontyczne?

Istnieją dwa rodzaje aparaty ortodontyczne, stałe i ruchome. Różne kombinacje  tych aparatów  mogą być stosowane do leczenia poszczególnych przypadków. Zdejmowane aparaty służą do prostego leczenia wywierając delikatny nacisk. Stałe aparaty dają bardziej precyzyjne prowadzenie leczenia. Posiadają uchwyty i elementy czasowo przymocowane do zębów od strony policzkowej lub językowej.  Od strony językowej powoduje, że części aparatu są ukryte że nikt nie wie, że nawet go nosisz. 

Czy aparat ortodontyczny jest niewygodny?

Prawdopodobnie na początku tak, ale nie wolno się zniechęcać.  Kilka godzin po zamontowaniu aparatu zęby mogą czuć się nieswojo. Dyskomfort może trwać od trzech do czterech dni. W razie bólu należy stosować leki przeciwbólowe jak paracetamol co nie znaczy, ze ból się pojawi. 

Jak długo trwa leczenie?

To zależy od wieku i problemu zgryzowego. Większość ludzi nosi aparat przez około 12-15 miesięcy, ale można to zmienić, patrząc na efekty leczenia  Zawsze należy pamiętać, że jest to wysiłek, sukces i szybkość leczenia zależy od partnerstwa między pacjentem, a ortodontą. ortodonty.

Jak często będę musiał odwiedzić ortodontę?
Generalnie twój aparat będzie wymagał korekty co cztery do sześciu tygodni.

Czy muszę nosić aparat stabilizujący (reteiner) zakończeniu leczenia?
Tak, po każdego rodzaju leczenia ortodontycznego, element stabilizujący musi być zapewniony. Reteiner musi być noszony nieokreśloną ilość czasu w celu zapobieżenia nawrotom. 

Czy mogę jeść normalnie z aparatem ortodontycznym?

Tak. Jest to możliwe aby jeść normalnie ze stałym aparatem. Po jedzeniu należy upewnić się  czy ząb wokół aparatu jest prawidłowo oczyszczony. Należy unikać rzeczy, które są bardzo trudne do oczyszczenia lub lepkie (chrupiące bagietki lub toffi).

Jak mogę zabezpieczyć aparat aby nie ranił policzków?

Za pomocą wosku na aparacie. Powoduje to  zmniejszenie podrażnienia spowodowanego tarciem wewnętrznej strony policzka.